Masáž nohou


Nohy patří k nejcitlivějším místům našeho těla. I přes neustálou námahu chůzí jsou nejvhodnějším místem k provádění akupresurních cvičení. Každá noha totiž obsahuje 26 kostí a 7 200 nervových zakončení. Pokud stlačujeme tato nervová zakončení, ovlivňujeme funkci celého těla.

Masážní stroj Swiss Foot Massager dokáže stlačovat na chodidlech body, které zmírní Vaši bolest a napomáhá léčit případná onemocnění (křeče, otoky apod.).

Jaká je souvislost mezi chodidly a ostatními částmi těla?

Lidské tělo se na chodidlo promítá. Hlavu a všechny její části (oči, uši, dutiny, zuby) jsou ovlivňovány na palci a ostatních prstech. Přední část těla (zejména žebra, plíce, prsy) najdeme na nártu, pánvi odpovídá oblast paty a kotníku. Reflexní body důležitých orgánů, jako jsou játra, ledviny, slinivka břišní, slezina, střeva uvolňujeme prostřednictvím střední části plosky. Některé orgány (slepé střevo, žlučník) lze ovlivňovat také shora ze strany nártu.

V zásadě platí, že co je v těle umístěno vpravo, se promítá na pravou nohu, a co je umístěno v levé části těla se promítá na levou nohu. Reflexní body jater, žlučníku, slepého střeva, části tlustého střeva po příčný tračník a hlava slinivky břišní jsou umístěny na pravé noze, naopak slezinu, slinivku břišní, druhou část tlustého střeva až po konečník najdeme na levé noze. Párové orgány (ledviny, oči, uši, paže, kolena) jsou umístěny každý na jedné noze s tím, že u párových orgánů funguje někdy i křížový efekt. Orgány umístěné ve středu těla (žaludek, močový měchýř, srdce) se promítají na obě nohy, můžeme je tedy masírovat jak na pravé tak i na levé noze, nejlépe na obou.

Reflexní masáž chodidel ve zkratce zbavuje stresu, zmírní bolesti těla, slouží jako prevence zdravotních obtíží, urychlí rekonvalescenci a také uvolňuje unavená a namáhaná chodidla.

 

Po masáži nohou je vhodné vypít větší množství vody, aby se odplavily vyloučené toxiny z těla. Budete se cítit uvolněně, odpočatě a Vaše zdravotní potíže se zmírní.


Pravidelná masáž chodidel přináší Vašemu tělu následující zdravotní přínosy:

  • Stimulace reflexních bodů odstraňuje úzkost a navozuje stav příjemné relaxace.

  • Za přítomnosti stresu dochází k omezení průtoku krve v cévách, tudíž v tomto případě je masáž chodidel velice na místě, jelikož zvyšuje průtok krve v cévách a odstraňuje nahromaděný stres.

  • Masáž chodidel pomáhají tělu zajišťovat stav rovnováhy (homeostázy) a přispívat ke celkovému zlepšení zdravotního stavu.

  • Regeneruje tělo tím způsobem, že mu dodává více energie. Při stlačování bodů dochází ke spojování různých elementů, čímž se v těle obnovuje optimální energie Vašeho těla.

  • Pravidelná masáž nohou chodidel brání tělo před mnoha onemocněními, jako jsou například: onemocnění nervové soustavy, deprese, nespavost, úzkost, chronická únava, časté rýmy, nachlazení, rakovina, obezita a další.